Kdo jsem

Pár informací o mé osobě. Ať víte s kým máte tu čest.


Jmenuji se Martin Burian a jsem od mala tvůrčí bytost, která s velkým zápalem kreslila všechno a všude. Časem jsem už přestal kreslit akční hrdiny při hodině matematiky a začal svou zálibu posouvat výše.

Po krátké době, kdy jsem bral hodiny kresby u Zdeňka Šorfa, jsem přešel od zátiší ke kresbě a malbě aktů v ateliéru Pragaprima. V kreslení a malování jsem pak pokračoval dále sám a postupně jsem se začal zajímat o focení a počítačovou grafiku. Přece jen to “klasické” umění není tak lehké prodat.


Pustil jsem se s velkým zápalem do focení. Strávil jsem mnoho času studiem fotografie a po absolvování nultého ročníku na PFSjsem se vrátil od digitální fotografie ke klasické fotografii na středoformátu a vyvolával fotografie doma v koupelně, jak to dřív dělal skoro každý.

Focení mě velmi baví dodnes a stále ještě fotím dle potřeby různé druhy fotografií.

Fotím jak v ateliéru, tak v exteriéru. Rád fotím portréty, akty, reportáže, dokumenty, kreativní až abstraktní témata, pro své grafické práce fotím i produktové a ilustrační fotografie.


A samozřejmě od fotografie, obzvlášť pak digitální už byl jen malý krůček ke grafice. Začal jsem dělat různé fotomontáže, produktové fotografie a jejich prezentace, modelingové fotografie, kde se z obyčejných holek stávaly supermodelky.

Nakonec jsem začal vytvářet digitální obsah přímo v počítači a to formou návrhů logotypů a vizuální identity.

Avšak stále čerpám ze zkušeností ze světa kresby, malby, focení a umění. To vše mi pomáhá být lepší a kreativnější grafik, který díky svému rozhledu dokáže co nejlépe vystihnout grafický symbol pro každé zadání a také ho patřičně zpracovat všemi možnými prostředky.


Kachnydesign

Pokud se bude zdát někomu moje práce povědomá, tak je to v pořádku. Dříve jsem pracoval pod označením Kachnydesign a nyní pokračuji pod svým jménem.